İşletmeler için 5 Adımda İnstagram Reels Videosu Nasıl Oluşturulur? İşletmeler instagram reels videolarını nasıl oluşturması gerektiğine ilişkin kapsamlı liste ve açıkları aşağıda bulabilirsiniz. Sektörünüze yönelik bir işletmeler instagram reels videosu oluşurken tanıtım, ürün satışı, bilinirlik gibi konular göz önüne alınmalıdır. Bu yazı içeriği, bu konulara daha profesyonel yaklaşmanızı sağlayacak.

Adımlar Hızlı Tüketim Malları Yiyecek ve İçecek Perakende Hizmetler
1. Adım: Konu Seçimi (Ürün ekleyip) kulanmanın üç yolu ? Bir içeceğin veya yiyeceğin nasıl hazırlanacağına ilişkin bir demo Gündüz – gece kıyafetleri tasarlama İlk üç hizmet
2. Adım: Format Seçimi Ürününüzün bir fotoğrafını ve üç videosunu çekin. Videoların her biri, ürünü kullanmanın farklı bir yolunu göstermelidir. İçerikleri önce fotoğraf ve sonra üç video gelecek biçimde bir araya getirin. Yiyecek veya içeceği nasıl hazırladığınızı gösteren bir video çekin. Sonunda bir sonraki ürüne ilişkin bir fotoğraf veya video ekleyebilirsiniz. Kameraya doğru yürürken günlük kıyafetinizi nasıl tasarlayacağınızı açıklayan bir klip çekin. Kameraya erişir erişmez zıplayın. Gündüz kıyafetiyle klibin bittiği yerde aynı konumdan başlayarak gece kıyafetini giyip başka bir klip çekin. Kameraya el sallayın. Kesintisiz bir geçiş yapmak için iki klibi düzenleyin. Yavaşça üç farklı yönü gösterdiğiniz bir videonuzu çekin.
3. Adım: Müzik ve Ses Ekle Ağır ritimli bir şarkı bulun ve müzikteki her vuruşta yeni bir kullanım örneğine geçiş yapın. Video klibinin uzunluğunu müziğin her vuruşunda yeni bir kullanım örneğine geçiş yapacak biçimde ayarlayın. Yiyecek veya içeceği nasıl hazırladığınızdan konuşmak için bir seslendirme kaydedin. İniş çıkışları olan hareketli bir şarkı bulun ve gece
geçişini inişlerle eşleştirin. Sesi, geçiş “başlangıç” sözcüğünde gerçekleşecek biçimde ayarlayın.
Zaman ayarlı yazıyla uyumlu olacak ritmik bir şarkı bulun.
4. Adım: Efekt veya Çıkartma Ekle Görüntüleyenleri ürünü nasıl kullandıklarını göstermeye teşvik etmek için
“Sende Ekle” çıkartması ekleyin. Ya da görüntüleye-nlerin en çok beğendiği ürün kullanım yöntemine ilişkin görüş almak için Test çıkartmasını ekleyin.
Seslendirmenizi bindirme yazı olarak eklemek için Altyazı çıkartmasını kullanın. Kesintisiz bir geçiş için iki klibinizi birleştirmek üzere Hizalama aracını kullanın. Müziğin vuruşuyla görünecek her hizmet için zaman ayarlı bir metin kutusu ekleyin. Metni belirttiğiniz yerde görünecek biçimde hizalayın.
5. Adım: Altyazı, Etiket, Kapak Ekle Ürününüzü etiketleyin ve “(ürünü ekleyin) kullanmanın üç yolu” gibi bir altyazı ekleyin. “Benimle birlikte (yemeği girin) yapın” gibi bir altyazı ekleyin. Ürünlerinizi etiketleyin ve
“(ürünleri ekleyin)” ürünlerimiz ile gündüz – gece uyumlu kıyafetler için ilham” gibi bir altyazı ekleyin.
“İşte, (işletmeyi ekleyin]’in
[hizmeti ekleyin) yapmanıza yardımcı olabileceği üç yol” gibi bir altyazı ekleyin.

1.Adım: Konu Seçimi

Instagram Reels Videosu Format Secimi scaled 6246Bir ürün lansmanını duyurun, topluluğunuzun sorularını cevaplayın, kurucunuzun hikayesini paylaşın veya mağazanızı gezdirin. Hikayenin karmaşık olması gerekmez (“öncesi – sonrası”) içeriğiyle bile harika bir Reels videosu oluşturabilirsiniz. Konu seçimi yaparken aşağıdaki ipuçlarını dikkate almanızda fayda var.

Etkili Reels videoları “bilgi ve eğlenceyi bir arada sunar”. Faydalı bilgileri ilgi çekici bir yoldan sunarlar ve hedef kitlenize markanızı daha iyi tanıması için ilham verirler. Konular için beyin fırtınası yapmanıza yardımcı olması için şunları göz önünde bulundurun:
• Müşterilerden sıkça aldığınız sorular nelerdir?
En sık sorulan üç soruyu kapsayan bir Reels videosu oluşturun.
• Yeni bir ürün veya hizmeti kullanıma mı sunuyorsunuz?
Müşterilerin söz konusu ürün veya hizmeti kullanmaları için beş yöntemin ön izlemesini sunan bir Reels videosu oluşturun.

2.Adım: Format Seçimi

Kaç klip veya görseli öne çıkarmak istediğinizi veya hangi Reels yaratıcı araçlarından faydalanabileceğinizi düşünerek kaydetmek istediğiniz içeriği veya kullanmak istediğiniz mevcut içeriği planlayın. Reels videonuza film rulonuzdan videolar veya fotoğraflar ekleyebilir ya da doğrudan Reels kamerasında kayıt yapabilirsiniz.

İlgi çekici ve etkili, erişim, gösterim, paylaşım, beğenme, kaydetme, takip, yorum gibi iyi istatistiklere ulaşmak için; özellikle iOS işletimi sistemi mobil cihazların normal kamera özelliklerini kullanarak yüksek kalite çekimler yapmalıyız. Daha sonra instagram reels videosunu oluşturmak istediğimiz video ve resimleri, mobil cihazınızın galerisinden ekleyerek oluşturulması tavsiye edilir. İnstagram Reels video kalitesinin yüksek olması için bir diğer ipucu ise, internet veri ve yüksek çözünürlüklü medya ayarlarını yapmalısınız.yaratici Instagram Reels Videosu nasil olusturulur 6246

3. Ses ve Müzik Ekleme

Ses içe aktarma ve seslendirme yoluyla hedef kitlenizle bağlantı kurun. Doğrudan film rulonuza kayıtlı videolardan gerçek müşteri görüşleri gibi mevcut sesleri eklemek için Ses İçe Aktarma özelliğini kullanın. Kendi yorumlarınızı eklemek için, seslendirme özelliğini kullanarak oluşturmakta olduğunuz Reels videosunun üzerine ses kaydedin. Seslendirmenizi yazıya dönüştürmek için Altyazı çıkartmasını kullanın.

Instagram Reels Videosu ses muzik ekleme 6246

4. Efekt ve Çıkartma Ekleme

İzleyicilerin etkileşimde kalmalarını sağlamak için Reels’ta etkileşimli çıkartmalarla denemeler yapın. Örneğin, hedef kitlenize sırada hangi ürünün kullanıma sunulacağına ilişkin fikirlerini ve bir sonraki etkinliğinizi hangi şehirde görmek istediklerini sormak üzere anket çıkartmasını kullanın. Geçişler gibi bir efekt eklemeyi göz önünde bulundurun.

Zaman Ayarlı Yazı ile reels videosunu daha etkili hale getirin. Hatta İnternet sitenizde bir blog sayfası varsa? blog kısmına trafik çekmek için Zaman Ayarlı Yazı içeren bir Reels videosu oluşturmayı deneyerek Sosyal medya pazarlaması sürecinde web sitenize katkı sağlayın.

Zaman Ayarlı Yazı: İnstagram Reels videosunda bir metni videonun tam olarak hangi süreler arasında görünür olmasını sağlamak için;

  • Yeni bir Reels videosu için Reels açın ve galeriden resim veya videolar ekleyin veya kaydetmek için Reels kamerasını kullanın.
  • İstediğiniz metni ekleyin. isterseniz emoji kullanarak, metni daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.
  • Ekranın altında ayarlamak istediğiniz metni bulun.
  • Ve zamanlayıcı çubuğunu metnin ekranda ne kadar süre kalmasını istediğinize göre senkronize edecek şekilde ayarlayın ve paylaşın.

5. Altyazı (Açıklama), Etiket ve Kapak Ekleme

Instagram Reels Videosu efekt cikartma aciklama konum kisi ekleme 6246

Instagram Reels ve Stories’de nasıl açıklama, kapak seçimi ve ürünleri nasıl etiketlemeliyiz? instagram reels video içeriğine uygun ve anlaşılır kısa açıklamalar ve hagtag kullanmaya özen göstermelisiniz. Çok uzun karakterli ve uzun kuyruklu kelimelerden uzak durulmalıdır. Etiket seçimi de yazılı ve video içeriğe uygun olmalıdır. Örneğin, ‘#pastayapımı’ içerikli bir instagram reels videosu etiketleri arasına yüksek etkileşim olması için çok kullanılan bir etiket bulutu eklerseniz; etkileşim almanız pek mümkün değil. Oluşturulan instagram reels video içeriğinde, eğer ürün kullanımı ve tanıtımı ile ilgili ise; ürünleri etiketlemek onları hemen keşfedilmelerini ve hemen alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz. Instagram reels video ile ürün etiketleme ve nasıl alışveriş yapılmasını sağlayacağınız hakkında daha fazla bilgi için >> @instagramforbusiness instagram sayfasındaki örnek reels videosunu izleyebilirsiniz.

İşletmeler için 5 Adımda İnstagram Reels Videosu Oluşturma Klavuzu >>

İşletmeler için 5 Adımda İnstagram Reels Videosu Önerileri (Excel) >>