TikTok, son yıllarda popüler hale gelmiş bir sosyal medya uygulamasıdır ve özellikle kısa süreli video paylaşımlarıyla tanınmaktadır. Ancak, TikTok kullanıcıları tarafından en sık sorulan sorulardan biri, Tiktok videoların ne kadar sürebileceğidir.

Tiktok video süreleri izin verilen en kısa süreden en uzun süreye kadar değişebilir. En kısa video süresi 3 saniyedir. Ancak, kullanıcıların çoğu, videolarını en azından 15 saniyelik veya daha uzun yapmak istemektedirler.

TikTok, 15 saniyeden 10 dakikaya kadar olan videolara izin vermektedir. Ancak, 60 saniyelik videolar sadece TikTok’un reklam müşterileri için kullanılabilir durumda olduğundan, normal kullanıcılar yalnızca 15 saniyeden 10 dakikaya kadar olan videoları yükleyebilirler.

TikTok kullanıcıları, videolarının süresini belirlerken, izleyicilerinin dikkatini çekmeye ve ilgisini çekmeye odaklanmalıdırlar. Videolarının süresi ne olursa olsun, ilginç, eğlenceli ve yaratıcı olmalıdırlar.

Sonuç olarak, Tiktok videolarının süresi en az 3 saniyeden, en fazla ise 10 dakika kadar olan bir aralıkta değişebilir. Ancak, kullanıcıların videolarını, izleyicilerinin dikkatini çekmek için yaratıcı ve eğlenceli hale getirmeleri önemlidir.

tiktok video suresi 6797

tiktok video çekimi yapan kadın