Dijital pazarlama, marka veya işletmelerin online platform ve çalışmalar sayesinde; bilinirlik, satış, itibar, müşteri gibi unsurları elde etmek için yapılan pazarlama türüdür. Dijital pazarlama uzmanlığı çalışmaları neticesinde; tüm fiziksel ve çevrimiçi platformlar – işletmeler için üst seviye katkı sağlanabilir. Dönüşüm noktaları son derece başarılı artı değerler oluşturulabilir

Çevrimiçi pazarlama çalışmaları başlangıç noktasında, en önemli unsurlar; plan, teknik, yöntem ve süreç yönetiminin yanı sıra, dijital pazarlama çalışmaları devamlılık esasına bağlı olmalıdır. Online pazarlama rutini, sürekli ve sistemli bir şekilde yapılan çalışmaları; raporlamak, analiz etmek, strateji geliştirmek, plan yapmak, ölçmek-değerlendirmektir.

burak yildiz profil1 3567

BURAK YILDIZ

Dijital Pazarlama, Performans Uzmanı

Dijital Performansınızı Artırın

Arama Motoru Optimizasyonu – SEO

Arama Motoru Optimizasyonu – SEO

Arama motoru optimizasyonu, dijital pazarlama açısından, online varlıkları (web siteleri, haritalar, backlink vb) optimize etme süreçlerinin bütünüdür. SEO çeşitleri, online pazarlama süreçlerine göre farklılık göstermektedir.

Arama Motoru Pazarlaması - SEM

Arama Motoru Pazarlaması – SEM

Arama motoru pazarlaması (Google vb), sosyal medya ve diğer platformlar aracılığıyla yapılan, dijital varlıklar üzerinden çokça etki yaratan dijital reklam faliyetleri, ciddi ölçüde reaksiyon ve dönüşümler oluşur.

Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya içerik ve reklam yönetimi dijital pazarlama performansı için etkin ve önemli bir yere sahiptir. Çevrimiçi pazarlama çalışmalarını planlarken; öncelik sıralamasında en başlarda yer almasına özen göstermeliyiz.

Dijital İçerik Pazarlaması

Dijital İçerik Pazarlaması

İçerik Pazarlaması, kitleyi elde etmek-tutmak, etkileşim ve dönüşüm sağlamak için; online platformlar üzerinden, yazı, fotoğraf, video, ses, grafik ve infografik içeriklerle hedef kitleye ulaşmak, marka-işletme-girişim ile içerik tüketicisi arasında bir bağ oluşturma ve bilinirliği arttırmaya yönelik yapılan bir pazarlama şeklidir.

E-Mail Pazarlaması

E-Mail Pazarlaması

E-mail pazarlaması, toplu elektronik posta araçlarıyla; pazarlama mesaj içeriklerini belli bir kitleye ulaştırmak ve etkileşim sağlamak için kullanılan doğrudan pazarlama aracı olarak olarakta nitelendirilen, çevrimiçi pazarlama türüdür

Etkileyici Pazarlama (Influencer Marketing)

Etkileyici Pazarlama (Influencer Marketing)

Etkileyici pazarlama ya da bir diğer adıyla Influencing, sosyal etkiye sahip olan internet ve sosyal medya ünlülerinin paylaşım veya ürün – tanıtım yerleşimlerini içeren bir sosyal medya pazarlaması çeşididir. Yakın dönemde oldukça ilgi görmesinin yanı sıra, ciddi bir popülasyon oluşturmuştur.

Dijital Pazarlama Neden Önemli?

Dijital pazarlama, günümüzde işletme ve girişimler için göz ardı edilmesi mümkün olmayan bir pazarlama türüdür. İster global, ister yerel ölçekli bir işletme olsun; dijital ortamda hissedilir seviyede varlık göstermek zorundadır. Ve bu varlığı sürekli iyileştirmek gereklidir. Bu durumu bir mağazanın bulunduğu lokasyon ve içeriğinin boyutuyla mukayese edersek; benzer değerleri sunduklarını görürüz. Teknolojik cihazların ve internetin gelişim hızı, dijital dünyaya entegre olmanın gerekliliğini göstermektedir. Kurum – kuruluş ve girişimler dijital platformlarda sürekli inovasyon halinde olmalıdır.

Dijital pazarlama nasil baslanmali dijidijitalcom 3567

Online pazarlama, geleneksel pazarlama yöntem ve çalışmalarına göre, elde edeceğiniz kitle, müşteri, ürün ve hizmet satışı, bilinirlik, tanıtım olasılığı en yüksek olan pazarlama yöntemidir. Daha iyi analiz, ölçme ve raporlamaya olanak sağlar. Geleneksel ve diğer pazarlama şekillerine göre daha az maliyetli olup, daha çok dönüşüm sağlar.

 • Pazarlama çalışmalarınızı kategorize ve hedef odaklı planlayabilirsiniz
 • Gelen pazarlamaya göre daha az maliyetlidir.
 • Markalar, işletmeler, girişimlerle rekabet etmenize ve seviye eşitliğine olanak sağlar.
 • Dijital pazarlama stratejisi planlamak, oluşturmak ve yenilemek daha kolaydır.
 • Online pazarlama öncesi ve sonrası analiz, raporlama, ölçümleme yapılabilir.
 • İnternet pazarlaması sayesinde, dönüşüm oranı, satış kalitesi, hedef kitle, bilinirlik, itibar, marke değeri vs artırabilir .

Dijital Pazarlama Nasıl Yapılır?

Dijital pazarlama konusunda herhangi bir iş planı veya girişimi yapılmadığını varsayarsak; başlangıç olarak, eksik ve yetersiz olduğumuz alanları bölümler şeklinde sıralamamızda fayda var. Daha sonra dijital varlıkları oluşturmak için plan ve projeler oluşturmalıyız. Plan ve projeler, hedef ve sonuç odaklı geliştirilmelidir. Aynı işleyiş ve içeriğe sahip başarılı dijital pazarlama girişimleri ve rakipleri incelemeliyiz. Neyi, nasıl yapmışlar? sorusunun yanıt ve örneklerini plan ve projelerin gelişim aşamasına entegre etmeliyiz. Online pazarlama nasıl yapılmalı? sorusunun cevabımı kısaca maddeler halinde sıralayalım.

Dijital pazarlama internet online mobil pazarlama dijidijitalcom 3567

 • Hedef kitleyi harekete geçirmek için içerik pazarlaması süreci dahilinde; içerik oluşturmak, düzenlemek, yayınlamak ve paylaşmak için çalışma yapılmalıdır.
 • Yerel ve doğal reklamcılık faaliyetleri için benzer içerikli web ve diğer dijital içerik platformları ile işbirliği yapmak.
 • PPC (tıklama Başına maliyet) reklamlar, görüntülü (display – banner) reklamlar, sosyal medya reklamları, video reklamlar gibi ücretli ve yönetilebilir çevrimiçi reklamcılık çalışmaları için girişim ve yatırım yapmak.
 • Arama motoru pazarlama (SEM) ve Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmaları yapmak.
 • Sosyal medya pazarlama çalışmaları sayesinde, ürün ve hizmetleri SM platformlarında tanıtım, satış, dönüşüm, bilinirlik ve etkileşimleri artırmak.
 • E-posta pazarlaması, viral pazarlama, influencer pazarlama, native reklam gibi çalışmalar.
 • Dijital pazarlama türlerini bilmek internet bağlantılı pazarlama yapmak için önemli bir kriterdir.
 • Çevrimiçi pazarlama nasıl yapılır? sorunun cevabını ararken sıkça karşılan, dijital pazarlama kanalları ve dijital pazarlama trendleri terimleri online pazarlamanın tam anlamıyla ne olduğunu ve nasıl yapıldığı çözümlememizi sağlar.

İşletme, şirket veya girişiminizi çevrimiçi dünyada büyütmek istiyorsanız, Dijital Pazarlama Kampanyaları için hemen iletişime geçiniz

Arama motorunda en çok aranan dijital pazarlama sorguları (Google)

 • dijital pazarlama kitap
 • dijital pazarlama google
 • dijital pazarlama maaş
 • dijital pazarlama sertifika programı
 • dijital pazarlama pdf
 • google dijital atölye
 • pay per click nedir
 • dijital pazarlama eğitim
 • nedir dijital pazarlama
 • pazarlama nedir dijital
 • dijital pazarlama uzmanı ne
 • dijital pazarlama ajansı
 • pazarlama dijital nedir
 • arama motoru optimizasyonu seo İçerik
 • nasıl yapılır dijital pazarlama
 • İçerik pazarlama sosyal medya
 • dijital pazarlama stratejileri
İller Hizmet Türü
İstanbul Digital Pazarlama (online pazarlama)
İzmir Digital Pazarlama (online pazarlama)
Ankara Digital Pazarlama (online pazarlama)
Antalya Digital Pazarlama (online pazarlama)
Erzurum Digital Pazarlama (online pazarlama)
Eskişehir Digital Pazarlama (online pazarlama)
Edirne Digital Pazarlama (online pazarlama)
İzmit Digital Pazarlama (online pazarlama)
Muğla Digital Pazarlama (online pazarlama)
Trabzon Digital Pazarlama (online pazarlama)
Bursa Digital Pazarlama (online pazarlama)
Gaziantep Digital Pazarlama (online pazarlama)
Rize Digital Pazarlama (online pazarlama)
Mersin Digital Pazarlama (online pazarlama)
Sivas Digital Pazarlama (online pazarlama)
Kayseri Digital Pazarlama (online pazarlama)
Konya Digital Pazarlama (online pazarlama)
Tekirdağ Digital Pazarlama (online pazarlama)
Balıkesir Digital Pazarlama (online pazarlama)