Instagram reels sureleri temsili gorseli 6241İnstagram Reels videoları kaç dakika, kaç saniye? En son İnstagram reels güncellemesi sonrasında, reels video süresi en fazla 90 saniye (1,5 dakika) oldu. Yeni güncellemeyle birlikte 15, 30, 60 ve 90 saniyelik reels videoları yüklenebilecek.

instagram ‘da 60 saniyeye kadar olan Reels videoları öne çıkarılabilse de, en iyi sonucu elde etmek için; 15 saniye veya daha kısa süreli Reels videoları çekmeniz tavsiye edilir. Keşfette reels video olarak en iyi sonucu, kısa süreli (15 saniye) reels videoları vermektedir.

İnstagram ‘ın Reels (Kısa biçimli video) video rakipleri arasına Youtube Shorts videoları ile yerini alan Google, en fazla 60 saniyelik videolar paylaşmaya izin veriyor. Diğer bir rakip olan Tiktok ise son güncelleme ile birlikte video süresini maksimum 10 dakikaya çıkardı. Öte yandan Meta bünyesinde yer alan bir diğer sosyal medya platformu Facebook ‘ta da 0lik reels videoları yayınlanabilmektedir. Meta, içerik üreticilerini teşvik etmek için sahip olduğu tüm platformlarda reels, watch gibi video paylaşım formatlarında geliştirmeler yapmaktadır.